אנרגיה סולארית

סולאר סנטר מעניקה ליווי מלא משלב קבלת ההחלטה ועד לשלב ההתקנה ותחזוקה השוטפת

אנרגיה סולארית

אנרגיה סולארית, קרינה מהשמש המסוגלת לייצר חום על ידי גרימת תגובות כימיות או ייצור חשמל. הסכום הכולל של תקרית אנרגיה סולארית על כדור הארץ הוא הרבה מעבר לדרישות האנרגיה הנוכחיות והצפויות של העולם. אם מנצלים אותו כרואי, זהו מקור אנרגיה בעל פוטנציאל לספק את כל הצרכים האנרגיה העתידיים. במאה ה -21 אנרגיה סולארית צפויה להפוך אטרקטיבית יותר ויותר כמקור אנרגיה מתחדשת בגלל האספקה ​​הבלתי נדלה שלה ואת האופייה הלא מזהם, בניגוד מוחלט לדלקים, נפט וגז טבעי.

 

השמש היא מקור אנרגיה רב עוצמה, ואור השמש הוא ללא ספק מקור האנרגיה הגדול ביותר המתקבל על ידי כדור הארץ, אך עוצמתו על פני כדור הארץ היא למעשה נמוכה למדי. זה בעיקר בגלל התפשטות רדיאלי עצום של קרינה מן השמש הרחוקה. הפסד נוסף קטן יחסית נובע מהאווירה והעננים של כדור הארץ, אשר סופגים או מפזרים עד 54% מאור השמש הנכנס. אור השמש שמגיע לקרקע הוא כמעט 50% אור הנראה, 45% קרינה אינפרא אדומה, כמויות קטנות יותר של אולטרה סגול וצורות אחרות של קרינה אלקטרומגנטית.השאר פרטים עוד היום
וקבל הצעת מחיר תוך 24 שעות

מימון וניתוחים כלכליים

מערכות סולאריות לעסקים

מערכות עצמאיות ואגירה

סולארי וסביבה

עדכון חדשות כללי

ציוד ואחריות

רישוי מכסות והסדרות

יתרונות אנרגיה סולארית

אנרגיה סולארית מציגה הקלה על המתח הכלכלי המורגש בכל רחבי הארץ בעקבות חשבונות חשמל מנופחים. בנוסף, התועלת ליצור אנרגיה סולארית מגיע באופן מיידי באופן מיידי, לכן המרה של החשמל לאנרגיה סולארית מהשמש הופכת לפופולרית ומציגה יתרונות רבים. זו דחיפה גדולה לערך של הנכס שלך, כי להגדיל את הערך באופן זה לא חייב במס במקרים רבים, כמו במערכות ביתיות, בו חל פטור מלא ממס בכדי להגדיל את הפוטנציאל של מערכת אנרגיה מתחדשת. זה השקעה פיננסית עצומה, כי עמדות לרשותך יתרונות של אנרגיה חופשית במשך שנים רבות, ובכך לקחת את ההחזר על ההשקעה שלך לרמה חדשה. וכמובן, לצמצם את טביעת הרגל ה"פחמנית" שלך, לעזור לסביבה, להיות חלק של פתרון אנרגיה ירוקה כי היא עושה את הפלנטה שלנו מקום טוב יותר לחיות.

 

הפוטנציאל לאנרגיה סולארית הוא עצום, שכן כפי – 200,000  פעמים של הכוח היומי לייצור חשמל יומי של כדור הארץ מתקבל על ידי כדור הארץ כל יום בצורה של אנרגיה סולארית. למרבה הצער, ולמרות שהאנרגיה הסולארית עצמה היא בחינם, העלות של האוסף שלה היא הגבוהה.

המרה, ואחסון עדיין מגביל ניצול שלה במקומות רבים. קרינה סולארית ניתן להמיר או לאנרגיה תרמית (חום) או לאנרגיה חשמלית, אם כי הראשון קל יותר להשיג.

אז כמה קוט״ש יכול הגג שלי לייצר?

השאר פרטים עוד היום וקבל הערכה מקצועית בנוגע לפוטנציאל הרווחים הטמון בגג שלך

עשוי לעניין אותך

שימוש באנרגייה סולארית לייצור אנרגיית חום

בין המכשירים הנפוצים ביותר המשמשים ללכידת אנרגיה סולארית ולהמיר אותו לאנרגיה תרמית הם משטחים שטוחים המוקרים בשם פאנלים סולאריים, אשר משמשים לחימום סולארי מהשמש ליישומים שונים.

כיוון ועוצמת קרינת השמש על פני כדור הארץ היא כל כך נמוכה, לוחות סולאריים חייבים להתפרס על איזורים רחבים, גם באזורים שטופי שמש, למשל, לוח סולארי חייב להיות שטח שטח של כ -40 מטרים רבועים כדי לאסוף מספיק אנרגיה כדי לשרת את צרכי האנרגיה של אדם אחד.

השימוש הרחב ביותר שנעשה על ידי לוחות סולאריים המורכבים ממתכת שחורה, מכוסה על ידי שכבה אחת או שתיים של זכוכית, הזכוכית ממקדת את אור השמש ובכך מחממת את המתכת השחורה.

חום זה מועבר לאחר מכן לאוויר או למים, הנקראים "נוזל חימום", הזורמים מעבר לגב הצלחת. ניתן להשתמש בחום ישירות, או שהוא מועבר למדיום אחר לאחסון. לוחות סולאריים משמשים בדרך כלל עבור דודי שמש וחימום הבית.

האחסון של חום לשימוש בלילה או בימים מעוננים נעשה בדרך כלל באמצעות מיכלים מבודדים כדי לאחסן את המים המחוממים שנאספו בתקופות שמשיות.

 

מערכת כזו יכולה לספק בית עם מים חמים שנלקחו מן מיכל אחסון – דוד שמש, או עם מים מחוממים הזורמים דרך צינורות, רצפות ותקרות, זה יכול לספק חימום בחלל.

לוח סולארי בדרך כלל יחמם את נוזל חימום לטמפרטורות הנעים בין 66 ל 93 מעלות צלזיוס (150 ל 200 מעלות פארנייט). היעילות של אספנים כאלה הם מ 20 עד 80 אחוזים, בהתאם לעיצוב של הלוח.

בריכות שמש סולאריות

שיטה אחרת של המרת אנרגיה תרמית נמצא בבריכות שמש, שהן גופים של מי מלח שנועדו לאגור ולאחסן אנרגיה סולארית. החום המופק מאגמים אלה מאפשר ייצור של כימיקלים, מזון, טקסטיל ומוצרים תעשייתיים אחרים, וניתן להשתמש בו גם כדי לחמם חממות, בריכות שחייה ובנייני בעלי חיים.

בריכות שמש משמשות לעיתים לייצור חשמל באמצעות מנוע מחזור אורגני, אמצעי יעיל וחסכוני יחסית להמרת אנרגיה סולארית, אשר שימושי במיוחד במקומות מרוחקים. בריכות שמש הם יקרים למדי להתקין ולתחזק והם מוגבלים בדרך כלל באזורים כפריים חמים.

 

בקנה מידה קטן יותר, בעזרת אנרגית השמש ניתן גם לבשל מזון בתנורים סולאריים שתוכננו במיוחד. תנורי שמש בדרך כלל מרכזים את אור השמש מעל שטח רחב לנקודה מרכזית, שם כלי שיט שחור ממיר את אור השמש לחום. התנורים הם בדרך כלל ניידים ולא דורשים שימוש בדלקים אחרים.

חיקוי תהליך הפוטוסינטזה באמצעות אנרגיה סולארית

טכנולוגיה סולארית התפתחה גם עבור ייצור נקי ומתחדשת של מימן כמקור אנרגיה חלופי. הטכנולוגיה מחקה את התהליך של הפוטוסינתזה, היא יצרה עלים מלאכותיים, מכשירים מבוססי סיליקון המשתמשים באנרגיה סולארית כדי לפצל מים למימן וחמצן, ומשאיר אותם ללא שום מזהמים. נדרשת עבודה נוספת כדי לשפר את היעילות ואת העלות האפקטיביות של התקנים אלה לשימוש תעשייתי.